Tunni algul saime teada, mis meid päeva jooksul eest ootab.
Tegime Kuuma tooli meetodit ning saime teda, et õpetajal oli kaasas kott, mille sisu kohta pidime esitama küsimusi, aga need ei tohtinud alata sõnaga kas.
Seejärel pidime iseseisvalt tutvuma mosaiikmeetodiga ise, aga materjal oli inglise keelne ning suhteliselt raske tekst, mille tõlkimine oli paras katsumus. Liikumine rühmade vahel jäi ka pisut segaseks, sest kui pidime omavahel arutama oli meil mitu erinevat arusaama. Meetod tundus mingis osas tuttav, kuid polnud päris selline, aga suhteliselt sarnane. Mida olin kasutanud sellist, kus üks rühmaliige jagas uutele igast rühmast tulnud liikmele teadmisi ja pärast tulid teised liikmed uute teadmistega ning jagasid seda esialgses rühmas.
Tunnis sai iga rühm ühe seadme, mille kohta tuli otsida infot ning teha selle kohta slaidiprogramm, mida tuli jagada kaasõpilastega, et hiljem tunnikavasid koostades sealt infot võtta.
Tunni lõpupoole tulid juba tegevused, mis olid varasemast tuttavad ning nende täitmine läks kiiremini kui õpetaja oli selleks aega planeerinud. Seega saime rühmaliikmetega arutada ka muidu informaatikaga seotud teemasid ning uurida, kuidas nende koolis mingeid asju tehakse või korraldatakse. Sellised aruteleud on alati huvitavad ning uute ideede kogumise võimalus.
Informaatika tunnikava 2. klassile
Eesmärgid
ü
e-kirja saatmine Office365 keskkonnast õpetajale
ü
eesti keele õpikust teksti trükkimine Microsoft
Word faili
ü
faili salvestamine arvutisse oma nime ja
kuupäevaga
ü
faili lisamine e-kirjale
Õpiväljundid
- oskab saata
e-kirja
- oskab
trükkida õpiku teksti
- oskab
leida arvutist tekstifaili trükkimiseks programmi Microsoft Word
- oskab
salvestada tekstifaili arvutisse
- oskab
lisada e-kirjale faili
- internetiturvalisus
- isiklikust Office365 kontost välja logimine
Informaatika tund on lõimitud eesti keelega.
Tunnikava LePlanneri link https://leplanner.ee/et/scenario/2190
Tunnikava LePlanneri link https://leplanner.ee/et/scenario/2190
Tunni osad
|
Aeg
|
Tegevused
|
Häälestus (arutelu,
vaba vestlus)
Ettevalmistus põhiosaks |
2 min
8 min |
Õpetaja tutvustab
tunni teemat ja tegevusi.
Õpetaja
näitab ekraanil slaidiprogrammi, kus on kirjas kõik e-kirja saatmiseks
vajalikud etapid ning tekstifaili trükkimiseks vajalik info.
Slaidil on
näidis korrektsest e-kirjast, mis jääb kirja kirjutamise ajaks ekraanile.
Õpilased vastavad
õpetaja poolt esitatud küsimustele, et korrata tegevusi, mida tuleb hakata
sooritama.
Õpetaja
teatab e-kirja teema, milleks on „Plaanid tänaseks päevaks või nädala plaanid“.
Õpetaja annab
teda, et kui kiri on kirjutatud, siis saadab ta õpilase kirjale vastuse,
milles annab teda eesti keele õpiku lehekülje, kust tuleb hakata teksti Microsoft
Word faili trükkima.
|
Põhiosa
2. Ühistöö
|
25 min
5 min |
Õpilane
logib enda kasutajatunnuse ja parooliga Office365 keskkonda ning saadab
õpetajale e-kirja õpetaja poolt etteantud teemal.
Õpetaja
vastab individuaalselt kõikide õpilaste kirjadele ning saadab vastuse, kus on
kirjas eesti keele õpiku lehekülg, kust tuleb hakata trükkima teksti
Microsoft Word faili.
Õpilased
avavad Microsoft Word programmi ning hakkavad trükkima eesti keele õpikust teksti "SININE VABADUS" lk 42.
Õpetaja selgituste
põhjal ja ekraanilt samu etappe jälgides salvestatakse tekstifail arvuti
töölauale ning seejärel lisatakse e-kirjale. Kirja teemaks on õpilase nimi ja
sõna fail näiteks, Malle fail. Seejärel saadetakse õpetajale.
|
Tunni lõpetamine
Refleksioon
|
5 min
|
Õpetaja tuletab
meelde, et Office365 keskkonnast tuleb välja logida ning kontrollib, et kõik
seda teeksid.
Kui kõik õpilased on
Office365 keskkonnast välja loginud, siis saavad õpilased öelda, mis oli tunnis
keerulist ning mis tuli hästi välja.
|
Slaidiprogrammi veebilink on siin http://bit.ly/3cZSj7R
Tunni SWOT analüüs
Tugevused
|
Nõrkused
|
|
|
Parendusvaldkonnad
|
Võimalused
|
|
|